قوانین و مقررات سرویس دهی در گرویتی فرم فارسی

این قوانین برای تمامی محصولات خریداری شده توسط کاربران اجرا می شود و تمامی کاربرانی که اقدام به خرید سرویس و خدمات از گرویتی فرم می کنند این قوانین را پذیرفته اند.

 

  1. در صورت خریداری فایل ها ، دسترسی تا هنگام توقف فروش به کاربر همیشگی خواهد بود و در صورت توقف فروش فایل ، گرویتی فرم فارسی هیچ تضمینی برای ارائه فایل به مشتری ندارد
  2. پشتیبانی تنها تا 6 ماه معتبر می باشد و پس از پایان زمان ، در صورت نیاز به پشتیبانی ، تنها با پرداخت 70% هزینه افزونه شما 6 ماه پشتیبانی اضافه دریافت خواهید کرد.
  3. در صورت بروز مشکل در فایل ها و پلاگینهای خریداری شده تنها از طریق سامانه پشتیبانی مشتریان پاسخگو هستیم. پاسخ دهی خارج از سامانه تیکت در حال حاضر میسر نیست.
  4. برای رفع مشکلات مشتریان ، در هنگان ثبت تیکت ، در صورت بروز مشکل دسترسی به هاست و مدیریت وردپرس مورد نیاز است و در صورت عدم ارائه دسترسی توسط مشتری ، هیچ مسئولیتی متوجه گرویتی فرم فارسی نمی باشد.
  5. مشتری حق اشتراک گذاری ، فروش مجدد و یا نصب در چند وب سایت را ندارد و مجوز نصب تنها بر روی یک وب سایت می باشد.
  6. مشتری می بایست دقت در فایل خریداری شده داشته باشد ، در صورت خرید اشتباه هیچ گونه بازگشت وجهی به مشتری صورت نخواهد گرفت.

 

جدیدترین مقالات

پشتیبانی
  • کلیه خریداران جهت دسترسی به تمام خرید های قبلی خود، کافیست از طریق منوی پنل کاربری سایت با همان ایمیلی که خرید خود را انجام داده بودند عضو شوند تا پس از لاگین، به تمام خریدها دسترسی داشته باشند.
  • در صورتی که پس از خرید افزونه های گرویتی فرم پارسی دچار مشکل شدید، اگر پاسخ را در بخش سوالات متداول نیافتید میتوانید از طریق ارسال تیکت پشتیبانی آن را مطرح نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن آن را حل نماییم.
  • پشتیبانی فقط برای محصولاتی که در سایت گرویتی فرم پارسی به فروش میرسند انجام میشود و گرویتی فرم پارسی مسئولیتی در برابر محصولات سایت های دیگر ندارد.
سوالات متداول