انجمن تعطیل می باشد.

از ایجاد تاپیک و پست های جدید خود داری نمایید.

لطفا این اطلاعیه را مطالعه بفرمایید.

مشکل در فیلد انتخاب ها

ارسال شده در: پرسش و پاسخ
  • javidan در: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۲۲ ب٫ظ #4085

با سلام و خسته نباشید
    من یه مشکل عجیب دارم نمیدوم برای بقیه هم اینطوری هست یا خیر
    1- وقتی فیلد انتخاب ها رو میزنیم که تو قیمت گذاری هستش وقتی چند گزینه ای که میشه موقع نمایش اگر از یک گزینه روی گزینه دیگه بریم نوشتار اون یا مبلغ نیز جابجا میشه و مثلا اگر گزینه 1 معادل0 باشه و گزینه 2 معادل 500 پس از انتخاب گزینه دو 500 در کنار گزینه 1 نمایش داده میشه و این الا آخر همینجوری ادامه داره که صددرصد کاربر مخاطب رو به اشتباه میندازه؟
    ضمنا این بروز رسانی جدید هم یه مشکل دیگه به وجود آورده اگر همین قسمت رو انتخاب کنیم یهو صفحه قالب به طرز عجیبی بزرگ میشه همه چی بهم میریزه؟
    2- طرز استفاده از گزینه محاسباتی در محصول چطوریه در فرم همه حالتها رو تست کردیم ولی وقتی می خوایم مثلا کاربری یه محصولی انتخاب کرده بهش اجازه مثلا ارسال به هزینه های مختلف رو بدیم و طوری باشه با هر تعداد انتخاب بشه این مقدار ضرب در 2 کل تعداد و قیمت کنیم امکان پذیر نیست یا رقم های عجیبی رو میزنه یا فقط جمع با 1 بار محصول و تعداد بقیه رو در نظر نمیگیره؟
    ممنون میشم ما رو راهنمایی بفرمایید

• حنان ابراهیمی ستوده
    حنان ابراهیمی ستوده در: یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۰:۰۹ ق٫ظ #4092

سلام .
    1 – این مورد جابجا نمیشه . اگه دقت کنید یکبار کنار اون 500 مثبت میذاره و دفعه بعد منفی یا برعکس . داره به کاربر راهنمایی میکنه میگه اگه الان که گزینه 1 هستی اگه بخوای گزینه 2 رو انتخاب کنی 500 تومن دیگه باید اضافه بدی .. حالا اگه گزینه 2 رو انتخاب کنه بهش میگه اگه گزینه 1 رو انتخاب کنی باید 500 تومن کمتر خرج کنی .
    بروز رسانی فارسی ساز یا خود گرویتی ؟

2 – گزینه محاسباتی هم باید از برچسب هایی که خود گزینه محاسباتی در اختیارتون میذاره عملیات ریاضی رو انجام بدید .

• javidan در: یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۰:۴۳ ق٫ظ #4096

سلام و خسته باشید
    خیلی ممنون که جواب دادید
    در مورد سوال 1 نمیشه کاری کرد این اتفاق نیافته و فقط کاربر رقم در مقابل گزینه مورد نظر ببینه.
    در مورد قسمت دوم سوال 1 هم خود گرویتی رو عرض می کنم تو صفحه تست درسته ولی وقتی میره تو قالب سایت بهم میریزه البته در ورژن 1.9.7 اینطوری نمیشد تو این ورژن 1.9.8.که امروز بروزرسانی کردم اینطوری شده .
    البته این بروزرسانی از سایت آمازون میشه و نمیدونم چقدر مطمئنه
    در مورد سوال 2 میشه یه راهنمایی کنید این محاسبات چجوری کار می کنند گیجم کردن مثلا اگر بخوام یه محصول رو که قیمت مشخص داره و گزینه های افزایشی داره رو یه ضریب اضافه مثلا دوبرابر شدن قیمت + تعداد رو انجام بده ولی کاربر مجبور نباشه دوباره تعداد رو دوبار در قسمت افزایشی بزنه و فقط یکبار تعداد رو بزنه انجام بشه گزینه محاسبات وقتی فرم تعداد رو بر میداریم رو می گم چون فقط 1 بار لحاظ میشه و ما می خوایم به تعداد انتخاب فیلد محصول این مقدار هم افزایش داشته باشه
    ممنون میشم باز هم ما رو از راهنمایی و دانشتون محروم نفرمایید.
    موفق و سلامت باشید
    ارادتمند جاویدان

• حنان ابراهیمی ستوده
    حنان ابراهیمی ستوده در: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۵:۴۱ ب٫ظ #4210

در مورد سوال اول شما میتونید تو اسم همون محصول قمیتش رو هم اضافه کنید . مثلا تو فیلد عنوانش بنویسید : محصول اول 5000 تومن و ….
    اینکه میگید تو صفحه تست درسته ، اگه منظورتون از صفحه تست پیشنمایش زنده هست چون اینجا تو حالت ایجکس نشون داده میشه . شما هم وقتی میخواید فرم رو به برگه اضافه کنید تیک آیجکس رو هم بزنید و تست بگیرید .
    والا فیلدهای محاسباتی همونطور که تو آموزش آشنایی با فیلدهای قیمت گذاری هم گفتم از بقیه پیچیده تره و وابسته به سایر فیلدهای قیمت گذاری هست و ندیده نمیشه چیزی راجع بهش گفت .

• javidan در: پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۲۴ ب٫ظ #4374

با سلام مجدد
    یه سوال دارم اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
    آیا امکان اتصال 2 فرم به هم وجود داره به علت ساختار طولانی برای برخی فرم ها آیا میشه فرم 2 رو به فرم یک نبت داد یعنی طوری بشه اگر یه درخواست اومد فرم 1 لازم بود فرم 1 و اگر فرم 2 لازم بود فرم 2 و نکته مهم اینه این فراخوان از فرم 1 اعمال بشه
    ضمنا در مورد مشکل بهم ریختگی صفحه که قبلا تو همین پست اعلام کردم رو فهمیدم وقتی حالت ایجکس در فرم فروریز یا کشویی رو فعال کرده بودم اینجوری شد . که فکر کنم باید به سایت اصلی اطلاع داده بشه چون به طرز عجیبی کل فرم بهم میریزه
    در مورد فیلد محاسباتی هم چون فرمودید مبحثش طولانی است فعلا نیازی نیست اگر 2 فرم رو بشه ادغام کرد این مشکل هم حل میشه
    ممون از راهنمایی هاتون
    موفق باشید

• حنان ابراهیمی ستوده
    حنان ابراهیمی ستوده در: جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۲۰ ق٫ظ #4402

سلام .
    در مورد کشویی شما تیک “رابط کاربری پیشرفته” رو از فیلد کشویی برداری فکر کنم درست بشه /
    در مورد ادغام دو فرم که نمیشه ولی اینکه میگید طولانی هست رو باید با استفاده از منطق های شرطی کوتاه کنید . یعنی خیلی از فیلدها مخفی باشند و وقتی شرط خاصی توی فرم برقرار شد ظاهر بشن . بعنوان مثال مثلا یک فیلد رادیویی با گزینه های 1 و 2 و 3 دارید و یک فیلد متنی ها داریم . از منطق شرطی فیلد متنی تنظیم میکنید که وقتی نمایش داده بشه که دکمه رادیویی گزینه 1 انتخاب بشه اینطوری وقتی کاربر گزینه 1 رو انتخاب کنه بلافاصله فیلد متنی ظاهر میشه . اینطوری اگه برای بقیه فیلدها هم همینکار رو کنید فرمتون کوتاه میشه و فقط فیلدها در صورت لزوم خودشون نمایش داده میشن .

• scraps در: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۰۰ ب٫ظ #5389

سلام

در فیلد محصول و در بخش نوع فیلد آن گزینه ی محاسباتی وجو دارد که می توان فیلد های مختلف را در یک فرمول قرار داد
    حال این محاسبه به هیچ طریقی انجام نمیشود حتی در جمع زدن دو عدد ساده همیشنه نتیجه صفر خواهد شد.
    لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

• حنان ابراهیمی ستوده
    حنان ابراهیمی ستوده در: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۷:۰۳ ب٫ظ #5393

سلام . دوست عزیز شما چی رو با چی جمع میزنید ؟
    خودش یک دکمه کوچیک داره که برچسب بقیه فیلدهای فرم داخلشه … فقط همون برچسب ها مجاز به وارد شدن داخل محاسبات هستن .

• scraps در: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۹:۰۰ ب٫ظ #5401

همون فیلدهای مجاز رو انتخاب میکنم
      و حتی علامت های جمع و ضرب و … هم از کلیدهای موجود استفاده میکنم
      ولی نتیجه نهایی صفر هست

• حنان ابراهیمی ستوده
    حنان ابراهیمی ستوده در: دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ در ۳:۴۰ ق٫ظ #5406

سلام . اطلاعات ورود به سایت رو فردا شب بهم میل بزنید :
    hannanstd@gmail.com

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.