گرویتی فرم

استفاده از کپچا (CAPTCHA) در گرویتی فرم

تاریخ: جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

دسته بندی:  آموزش ،  افزونه های رایگان

تعداد نظر: ۴۰

تعداد بازدید: ۱۳۵۰۹


سلام
با توجه به اینکه خیلی از دوستان برای جلوگیری از اسپم از کپچا توی سایتشون استفاده میکنند اما کپچای گوگل یکم ظاهر نامناسبی به سایت میده و دنگ و فنگ خاص خودشو داره، تصمیم گرفتم کپچا های زیر رو براتون قرار بدیم تا بجای کپچای گوگل برای محافظت سایتتون از دست اسپمر ها استفاده کنید تا هم ظاهر مناسبی داشته باشه و هم کار باهاش آسونتر باشه. به ترتیب اولیت قرار میدم :

افزونه اول (Really Simple CAPTCHA) :

دانلود افزونه Really Simple CAPTCHA از مخزن

کافیه شما افزونه بالا رو نصب کنید. حالا به ویرایشگر فرم برید و از قسمت فیلدهای پیشرفته، فیلد کد امنیتی رو اضافه کنید. توی تب ویژکی فیلد یک قسمت جدید اضافه شده به اسم “نوع”، شما “نوع” کپچا رو روی captcha ساده بگذارید. البته این افزونه خودش کپتچای ریاضیاتی هم داره که میتونید “نوع” رو روی کپتچای ریاضی بذارید.

تصاویری از محیط افزونه:

افزونه دوم:

دانلود افزونه کپچای Gravity Forms

در صورت نصب افزونه اول نیازی به نصب افزونه دوم نیست، چون افزونه اول کپتچای ریاضی هم داره. البته کپتچای زیر ظاهر ساده و بهتری نسبت به کپتچای ریاضی اول داره.

کافیه این افزونه رو نصب کنید و از فیلد کپتچای ریاضی که تو “فیلدهای پیشرفته” اضافه شده استفاده کنید.

تصاویری از محیط افزونه :

افزونه سوم (کپتچای من ربات نیستم گوگل) :

دانلود از مخزن

این کپچا همون طور که از تصویرش تو لینک بالا معلومه بجای اینکه یه سری حروف و عدد یا روابط ریاضی داشته باشه فقط یک چک باکس داره که کاربر باید تیکش رو بزنه. این هم از محصولات گوگل هست :

بعد از نصب افزونه به مدیریت وردپرس و منوی تنظیمات برید. ( تنظیمات خود وردپرس منظورم هست، نه تنظیمات فرم ها و گرویتی فرم )
از منوی No CAPTCHA reCAPTCHA وارد بشید و کلید عمومی و اختصاصی کپچای گوگل رو توش وارد کنید. همون کلید هایی که برای کپچای گوگل خود گرویتی فرم استفاده میکردید.
حالا به قسمت “فیلدهای پیشرفته” فرم ها ، فیلد No Captcha اضافه شده که میتونید تو فرم ها ازش استفاده کنید. از تب پیشرفته فیلد هم میتونید انتخاب کنید رنگش تاریک باشه یا روش.

افزونه چهارم (کپچای مسخره بازی):

اسم دیگه ای براش پیدا نکردم و خودم هم نصبش نکردم ولی بقیه کپچاها رو معرفی کردم، گفتم این یکی رو هم معرفی کنم. خودش نوشته که با گرویتی سازگاره.

لینک افزونه در مخزن


۴۰ دیدگاه برای این محصول ثبت شده است!


ارسال نظر برای این مطلب غیرفعال شده است.