گرویتی فرم

شخصی سازی کدهای رهگیری

تاریخ: پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

دسته بندی:  آموزش

تعداد نظر: ۱۴

تعداد بازدید: ۲۸۶۲۷


سلام
توی گرویتی فرم توسط بسته فارسی ساز، یک شورت کد {transaction_id} اضافه کردیم که توی تاییدیه ها و اعلان ها شماره تراکنش رو نشون میده. البته شورتکد {transaction_id_table} هم همینکار رو انجام میده ولی به صورت جدول و استایل بندی شده.

کار این شورتکد اینه که شماره تراکنش بانک رو برمیگردونه و ازش بعنوان کد رهگیری هم یاد میشه. ولی در صورتی که فرم به درگاه متصل نباشه هم قابل استفاده هست و این شورتکد یک شماره تراکنش رندم رو به کاربر نشون میده.

به صورت جمع بندی بخوام عرض کنم:
با نصب فارسی توی گرویتی فرم ما همیشه یک کد رهگیری خواهیم داشت که توسط شورتکد {transaction_id} یا {transaction_id_table} به کاربر نشون داده میشه. حالا اگه فرم به درگاه متصل باشه این کد رهگیری همون شماره تراکنش و کد رهگیری بانک هست ولی اگر به درگاه متصل نباشه یک کد رندم خواهد بود. حالا برای شخصی سازی این کد های رندم کافیه فقط کد زیر رو توی functions.php قالب قرار بدید:

add_filter( 'gform_transaction_id', function ( $transaction_id, $entry, $form ) {
    return 'a9999a999';
}, 10, 3 );

بجای  ‘a9999a999’ الگو (قاب) دلخواه خودتون رو بذارید. در صورتی که نمیدونید الگو (قاب) چی هست مطلب آشنایی با مفهوم قاب رو مطالعه کنید.


توجه: آموزش بالا قدیمی هست و از نسخه 2.3 به بعد فارسی ساز نیازی به این کار نیست. شما میتونید خیلی راحت از طریق پنل تنظیمات گرویتی فرم پارسی این کار رو انجام بدید.

برای اینکه کاربران بتونن وضعیت فرم خودشون بر اساس کد رهگیری رو هم مشاهده کنند میتونید از افزونه زیر استفاده کنید:


۱۴ دیدگاه برای این محصول ثبت شده است!


ارسال نظر برای این مطلب غیرفعال شده است.