گرویتی فرم

اعلان (ایمیل) ها در گرویتی فرم

تاریخ: چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶

دسته بندی:  آموزش

تعداد نظر: ۳۱

تعداد بازدید: ۳۶۷۱۹


سلام و احترام

هر ایمیلی که بعد از ثبت فرم یا رویداد های دیگر توی گرویتی فرم ارسال میشه به اعلان ها معروف هستند که معادل فارسی عبارت Notifications هست.

شما میتونید خیلی راحت این اعلان ها رو شخصی سازی و ویرایش کنید.

دقیقا مثل تاییدیه ها به صورت زیر عمل کنید.

ویرایشگر فرم >> تنظیمات >> اعلان ها

بعد از اینکه روی گزینه “اعلان ها” کلیک کنید وارد صفحه زیر میشید:

اعلان ها نسبت به تاییدیه ها ساده تره و چیز خاصی نداره. توی تصویر بالا میتونید یک “اعلان جدید” بسازید یا همون اعلان های قبلی رو ادیت کنید. در هر صورت وارد صفحه ای خواهید شد که توی تصویر زیر آورده شده :

بخش نام اعلان که کاملا مشخصه ، یک اسم دلخواه برای اعلان در نظر بگیرید.

بخش “رویداد” رو  روی “بعد از ارسال” فرم قرار بدید مگر در موارد استفاده های خاص.

بخش “ارسال به” از بقیه بخش ها مهم تره و توضیح بیشتری میدم:

توی این بخش میتونیم مشخص کنید که ایمیلها به چه کسانی ارسال بشن.

سه تا گزینه اینجا وجود داره به اسم های “یک ایمیل وارد نمایید” و “یک فیلد انتخاب کنید” و ” روش پیکربندی” :

1- “یک ایمیل وارد نمایید” : وقتی این گزینه رو انتخاب میکنید یک فیلد پایینش اضافه میشه به اسم “ارسال به ایمیل” که داخلش میتونید یک ایمیل ثابت مثلا gravityforms.test@gmail.com وارد کنید یا اینکه از شورتکد های گرویتی استفاده کنید. منظورم از شورتکدهای گرویتی فرم همون برچسب های ادغام یا Merge Tags ها هستند که خودش یک نمونه شو به صورت {admin_email} وارد کرده. من تست کردم دیدم شورتکد فیلد ها رو هم وارد کنید عمل میکنه و این خیلی خوبه. توی گزینه 2 متوجه میشید که چرا گفتم این خیلی خوبه.

2- “یک فیلد انتخاب کنید” : وقتی گزینه 2 یعنی “یک فیلد انتخاب کنید” رو انتخاب کنید پایینش یک فیلد به اسم “فیلد ارسالی” اضافه میشه که میتونید از بین فیلدهای فرمتون یک فیلد ایمیل رو انتخاب کنید. بدی این روش اینه که فقط فیلد نوع ایمیل رو قبول میکنه و اگر بخواید که فیلد غیر ایمیل رو انتخاب کنید نمیشه پس برای انتخاب فیلد های غیر ایمیلی از روش گزینه 1 استفاده کنید و شورتکد فیلد رو داخلش بزارید.

3- “روش پیکربندی” : این گزینه میاد یه سری شرط های مختلف رو برای گیرنده ایمیل در نظر میگیره و خیلی عالیه. مثلا اگر شرط فلان بود ایمیل رو به فلانی بفرست و ….

بقیه موارد چیز خاصی ندارند فقط توی بخش “پیام”؛ یک ویرایشگر دیداری مشاهده میکنید که متن اولیه اش به صورت “{all_fields}” هست و این شورت کد تمام فیلدهای پر شده توسط کاربر رو نمایش میده که میتونید این متن رو ادیت کنید و یا از کدهای HTML داخلش استفاده کنید. البته اگر از کد های html استفاده میکنید اون تیک “غیرفعال کردن قالب خودکار” هم بزنید وگرنه کلی فاصله و … اضافه میشه.

سمت راست ویرایشگر دیداری هم یک دکمه مربع ریز می بینید که وقتی روش کلیک میشه یک پنجره کوچیکی مطابق تصویر بالا دیده میشه که لیست شورتکد های قابل استفاده داخلش موجود هست. شورتکد های نظیر “شماره تراکنش” ، “وضعیت پرداخت” ، “فیلدهای پر شده توسط کاربر” و …. که با انتخاب هر کدوم از این موارد شورتکدش به متن اعلان اضافه میشه و بعد از ثبت فرم به کاربر نشون داده میشن.

گزینه اخر هم که “منطق شرطی” هست که این بخش برخلاف تاییدیه ها کاملا اختیاری هست و میتونید ست نکنید و خالی رها کنید.

راستچین سازی متن ایمیل ها :

هر قسمت از متن ایمیل رو که میخواهید راستچین بشه رو بین تگ های زیر قرار بدید.

یعنی تگ زیر رو اول اون قسمت قرار بدید :

{rtl_start}

تگ زیر رو هم انتهای اون قسمتی که قصد راستچین سازیش رو دارید :


{rtl_end}

توجه :

نظر ها و تاپیک هایی در مورد عدم ارسال ایمیل اطلاع رسانی در گرویتی فرم به دستمون رسیده. طبق بررسی هایی که کردیم به این نتیجه رسیدیم که این مشکل اکثرا توی سایتهایی رخ میده که توی مدیریت وردپرس >> تنظیمات >> تنظیمات همگانی >> نشانی ایمیل رو به صورت Yahoo یاهو وارد میکنند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید این ایمیل رو به gmail تغییر بدید و تست کنید. اگر مشکلتون حل نشد خود سایت گرویتی فرم یک سری آموزش برای حل این مشکل گذاشته که از طریق لینک زیر میتونید بهش دسترسی پیدا کنید:


۳۱ دیدگاه برای این محصول ثبت شده است!


ارسال نظر برای این مطلب غیرفعال شده است.