گرویتی فرم

فیلد ویرایشگر دیداری برای گرویتی فرم (منقضی شده)

تاریخ: جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

دسته بندی:  افزونه های رایگان

تعداد نظر: ۲۱

تعداد بازدید: ۸۷۰۱


سلام
امروز میخوام 2 افزونه برای اضافه کردن ویرایشگر دیداری گرویتی فرم معرفی کنم. تا هم برای فیلدهای ارسال پست مهمان ازش استفاده کنید و هم متن های پاراگرافی.

افزونه اول (پیشنهادی):

دانلود از مخزن

این افزونه خیلی خوبی هست و کلی امکانات داره. کار باهاش خیلی راحته. به قسمت “تب عمومی” فیلدهای “متن پاراگرفی” و “متن نوشته” یک گزینه جدید Enable WYSIWYG (CKEditor) اضافه شده که کافیه فقط تیکش رو بزنید.
فیلد “متن پاراگرافی” در قسمت “فیلدهای استاندارد” و فیلد “متن نوشته” در قسمت “فیلدهای ارسال نوشته” وجود دارند.

برای اضافه شدن امکانات جدید ویرایشگر نوشته هم میتونید از مدیریت وردپرس و منوی “فرم ها” و زیر منوی “تنظیمات” مراجعه کنید و تنظیمات WYSIWYG ckeditor رو انجام بدید.

اما این ویرایشگر متن که تو فرم ها ظاهر میشه به صورت پیشفرض انگلیسی هست. برای فارسی سازی ظاهر ویرایشگر در فرم ها به صورت زیر عمل کنید. (خود تنظیمات افزونه ساده هست و نیاز به فارسی سازی نداره و کارهای زیر ظاهر فرم رو فارسی و راستچین میکنه):
1 – فایل gf_wysiwyg_ckeditor_plugin.php موجود در پوشه افزونه رو باز کنید.
2 – کد زیر رو از داخلش پیدا کنید :

$(this).ckeditor(CKEDITOR.tools.extend( {

3 – با کد زیر جایگزین کنید و تمام.

$(this).ckeditor(CKEDITOR.tools.extend( {language: 'fa',

افزونه دوم:

این افزونه تو مخزن وردپرس موجوده. اما یه مشکل کوچیک داشت که با برخی فیلدها نظیر کد تخفیف و … ناسازگار بود و تداخل ایجاد میکرد. من این مشکل رو رفع کردم و به نویسنده اش خبر دادم تا آپدیت کنه ولی فعلا تا آپدیت کنه میتونین از لینکی که براتون میذارم استفاده کنید.

لینک افزونه در مخزن
لینک نسخه رفع شده و فارسی

کار با این افزونه خیلی راحته. کافیه نصبش کنید و به قسمت ساخت فرم جدید برید. در صورتی که از افزونه ای که مشکلش رفع شده استفاده کنید؛ در قسمت فیلدهای استاندارد، یک فیلد با عنوان “ویراشگر دیداری” اضافه شده که میتونید ازش استفاده کنید.

برای فرم های ارسال پست مهمان، نیازی به استفاده از فیلد “ویرایشگر دیداری” نیست و طبق روال گذشته از همون فیلد “متن نوشته” که تو قسمت فیلدهای ارسال نوشته وجود داره استفاده کنید و تیک “فعالسازی ویرایشگر دیداری” رو بزنید.

در صورتی که میخواید دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای رو هم به ویرایشگر اضافه کنید به تب “پیشرفته” فیلد برید و از قسمت “افزودن کلاس css”، کلاس media_buttons رو بهش اضافه کنید.

تذکر : این دکمه پرونده چند رسانه ای برطبق تنظیمات وردپرس، فقط برای سطوح کاربری که قابلیت آپلود فایل رو دارند اضافه میشه. پس اگه میخواید که برای سطح کاربری دلخواهتون هم اضافه بشه باید از افزونه هایی که سطح کاربری وردپرس رو ویرایش میکنند استفاده کنید.

نکته بعدی هم در رابطه با دکمه پرونده چند رسانه ای این هست که اگه دوست دارید هر کسی فقط فایلهای آپلود شده خودش رو ببینه از افزونه زیر که تو مخزن هست استفاده کنید . تنظیمات خاصی نداره و بعد از نصب اعمال میشه . فقط مدیران میتونن همه آپلودها رو ببیند.
افزونه wp user media


۲۱ دیدگاه برای این محصول ثبت شده است!


ارسال نظر برای این مطلب غیرفعال شده است.